„O finansach... w Bibliotece" dla osób 50 + w naszej Bibliotece

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Biblioteka w Busku-Zdroju zakwalifikowała się do projektu „O finansach w Bibliotece".

Jest to projekt, dzięki któremu osoby po 50. roku życia poznają świat finansów w bibliotekach publicznych. Podczas szkoleń, jakie organizują dla nich bibliotekarze, dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu czy jak skutecznie zarządzać domowym budżetem.

Wzrost wiedzy ekonomicznej i zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii – to główny cel projektu.

Informujemy, że rozpoczynamy wstępną rekrutację uczestników, jednocześnie nie wykluczamy również osób po 35 roku życia, gdyż projekt dopuszcza taką możliwość jednak w ograniczonej ilości.

Dlaczego w bibliotece?

Biblioteki mają doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i rozwijaniu kompetencji, w tym cyfrowych kompetencji seniorów, oraz są obdarzane przez nich zaufaniem. Biblioteki są postrzegane przez społeczeństwo jako miejsca bezpieczne, nieprowadzące działalności o charakterze komercyjnym, a bibliotekarze jako osoby cieszą się zaufaniem społecznym. Są to cechy z jednej strony deficytowe w polskiej przestrzeni społecznej, z drugiej zaś predestynujące biblioteki i bibliotekarzy do udzielania porad w tak wrażliwych sprawach jak poruszanie się po Internecie, czy tym bardziej korzystanie z usług finansowych. Ponadto bibliotekarze – grupa zawodowa o dość wysokim średnim wieku (ponad 40 lat) – łatwo nawiązują kontakt z seniorami. Seniorzy nie mają zaufania do świata wirtualnego, natomiast mają do bibliotek i bibliotekarek/bibliotekarzy.

Realizacja projektu rozpocznie się prawdopodobnie w miesiącu lutym 2016 r.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty w naszej placówce, oś Świerczewskiego 17
lub telefoniczny pod nr tel. 41 3705162.
Osoby do kontaktu – Dorota Mortas, Ewa Urban
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy!

logo finanse small  o finansach stopka nowe