Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w busku-Zdroju
Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.

Biblioteka Roku 2011

Biblioteka Roku 2011 Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju została Biblioteką Roku 2011. Podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce 12 kwietnia br. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach, Ewa Marciniec odebrała statuetkę „Biblioman 2011".

Gratulacje, dyplom oraz statuetkę „Biblioman 2011", z rąk Jacka Kowalczyka dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego odebrała Ewa Marciniec – dyrektor M-GBP w Busku-Zdroju oraz bibliotekarki: Dorota Mortas i Wioletta Sidło-Michalecka.

- Dziękuję serdecznie za nagrodę. To zaszczytne wyróżnienie jest dowodem uznania dla codziennego wysiłku pracowników buskiej biblioteki, którzy z dużym zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy. Dziękuję też naszym czytelnikom, którzy przyczynili się do tego wyróżnienia. Dzięki ich pasji czytania biblioteka osiąga tak wysokie wskaźniki czytelnictwa w województwie świętokrzyskim, a to mobilizuje nas do dalszej pracy – powiedziała Ewa Marciniec.

Gratulacje dla zwycięzców w imieniu burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory złożył Artur Tokarz skarbik gminy.

Biblioteka Roku 2011 Jednym z punktów programu podsumowującego konkurs był wykład dr Henryka Hollendra pt. „Bibliotekarzu organizuj przestrzeń". Jadwiga Zielińska oraz Halina Panek z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach podsumowały działalność bibliotek publicznych naszego regionu w 2011 roku.

Biblioteka Roku 2011 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju jest aktywnie działającą placówką. Podejmuje działania promujące czytelnictwo, organizuje ciekawe spotkania historyczne, autorskie, spotkania edukacyjne dla dzieci, warsztaty dla młodzieży oraz lekcje biblioteczne. Bibliotekarze dbają o to, by nie zabrakło na półkach najnowszych i najciekawszych pozycji wydawniczych.
Podczas uroczystości przyznano także tytuł „Bibliotekarz Roku 2011". Nagrodę tę otrzymał Andrzej Paździeż – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piekoszowie.

Jarosław Zatorski - burmistrz miasta i gminy Chmielnik oraz Marcin Majcher burmistrz miasta i gminy Ożarów, zostali wyróżnieni za szczególne zasługi dla rozwoju bibliotek i czytelnictwa w gminach.

Opr. EHR

Biblioteka Roku 2011 Biblioteka Roku 2011 Biblioteka Roku 2011