Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Dobrowodzie.W dniach 8-15 maja 2017 r. obchodziliśmy w naszej bibliotece Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza. Obchody miały na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2017 odbyła się pod hasłem: „Biblioteka.  Oczywiście!".
8 maja gośćmi biblioteki były dzieci z klasy zerowej. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Akademia wierszy Jana Brzechwy".

Dzieci wysłuchały wierszy pt. min. „Leń" , „Koziołeczek" , „Na straganie" , „Kłamczucha" oraz wyrecytowały słynną Kaczkę Dziwaczkę. Następnie mogły poświęcić chwilę wybranym przez siebie książkom. Wspólnie przeglądali, wertowali i zwiedzali barwny świat książek. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały laurki i wręczyły pani bibliotekarce.

9 maja tradycyjnie jak w każdy wtorek odbyło się spotkanie miłośników biblioteki –uczniów kl. IV.

Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Dobrowodzie.Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Dobrowodzie.Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Dobrowodzie.

Tym razem tematem spotkania było: „Czasopismo w bibliotece źródłem wiedzy i informacji". Głównym celem spotkania było: kształtowanie nawyków korzystania z czasopism oraz prezentacja czasopism prenumerowanych przez bibliotekę. Przeczytaliśmy artykuł Gabrieli Mikulskiej pt."Przyjaźń" z Victora Juniora a następnie każdy mógł zapoznać się z dowolnym czasopismem.

10 maja bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. II z wychowawcą.

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Strażaka spotkanie miało temat: „Kim jest strażak". Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom wiersz W. Broniewskiego pt. „Pożar" oraz opowiadanie z historyjką obrazkową pt.„Strażak". Dzieci opowiadały o pracy strażaka a następnie wykonały plakaty w grupach.

M. Skowrońska