3 maja 2017 roku Biblioteka dołączając się do ogólnopolskiej akcji zorganizowała NOC BIBLIOTEK dla swoich czytelników, mieszkańców i gości Buska-Zdroju.

Noc Bibliotek w M-GBP w Busku-Zdroju oraz filii bibliotecznej w DobrowodzieW Bibliotece Głównej atrakcji nie zabrakło dla małych i dużych Czytelników.

Noc Bibliotek rozpoczęło spotkanie z Tadeuszem Chudeckim.

Tadeusz Chudecki, polski aktor filmowy i teatralny. Podróżnik, autor książek - lakoniczna informacja z Wikipedii. Zupełnie zmienia się człowiek, tkwiący gdzieś w naszym wyobrażeniu, kiedy już go spotkamy. Tadeusz Chudecki dysponuje przepięknym głosem, którym posługuje się w celu oczarowania przybyłych na spotkanie autorskie. Lekka chrypka, a może basik? Mówi śpiesznie, ale dzięki świetnej dykcji, każde słowo jest zrozumiałe. Czas płynie zbyt szybko, żeby opowiadający zdołał zrealizować zamierzone cele. Nie o to jednak chodzi. Nie jest tu też ważne, ile powiedział, ale jak to zrobił. Tadeusze Chudecki jest pasjonatem. Jest zafascynowany przemijaniem krajobrazu i pewnością celu, który pragnie osiągnąć kilkadziesiąt razy w roku. Tyleż podróży staje się jego udziałem.

Mówi. Włochy. Indie. Cypr. Chiny. Chorwacja. Czeka na kolejny wschód słońca, przykładowo gdzieś na plaży. Teraz o Maderze – podobno jest tam zawsze plus 28 stopni w środku Oceanu Atlantyckiego, jednocześnie przewiewnie i przyjemnie.

Wierzy w ludzi. Nie są w stanie przekonać go nawet terroryzm, różne akty przemocy, i inne niebezpieczeństwa. Twierdzi, że podróżować można tanio i dobrze.

Noc Bibliotek w M-GBP w Busku-Zdroju oraz filii bibliotecznej w Dobrowodzie„Świat jest niezwykle piękny i ciekawy." (T. Chudecki)

Noc Bibliotek w M-GBP w Busku-Zdroju oraz filii bibliotecznej w DobrowodzieDla najmłodszych gości wystąpił Teatr Krak-Art, który zabrał naszych milusińskich w świat bajki o Kopciuszku. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Zaraz po przedstawieniu na podwórzu naszej Biblioteki odbyły się harce ze strażakami. Pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu strażackiego wzbudził w dzieciakach wiele emocji i zainteresowania.

W między czasie na piętrze Biblioteki cały czas odbywały się rozgrywki gier planszowych i tu nie zabrakło emocji i ducha rywalizacji.

Kiedy już słonce zaszło wkroczyliśmy w tajemniczy świat zekranizowanej powieści Dana Browna „Inferno". Wraz z Robertem Langdonem widzowie rozwiązywali zagadki ludzkości przemierzając Florencję i Wenecję śladem „Boskiej komedii" Dantego.

Swe podwoje Biblioteka zamknęła o godz. 22.00 i to chyba za wcześnie, bo grupa „planszówkowa" nie mogła się rozstać.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju składa serdeczne podziękowania dla Elżbiety Sobierajskiej – Prezesa Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Lotos", Bogdana Panhirsza - Prezesa Polskich Składów Budowalnych oraz dla Bernarda Soleckiego – Dyrektora Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego za rzeczowe oraz finansowe wsparcie „Nocy Bibliotek 2017" w naszej placówce bibliotecznej.

Noc Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Dobrowodzie.

Równie gwarnie i milo było w Filii Bibliotecznej w Dobrowodzie. Tego dnia do biblioteki przyszli wszyscy stali czytelnicy, członkowie koła bibliotecznego oraz rodzice. Każdy z nich przyniósł jakąś słodką niespodziankę.

Akcję rozpoczęliśmy od czytania „Mądrych bajek z całego świata" a następnie dużym zainteresowaniem cieszyła się książka pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica galopu". Poza czytaniem wiele radości sprawiły dzieciom gry planszowe min. Kalambury, Monopol, Gorący Ziemniak, Okręty. Najwięcej śmiechu i zabawy było podczas gry „Ręka mnie nęka", przy której wspólnie bawiliśmy się opowiadając o sobie i wykonując kolejne zadania. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Flirt z twórczością Bolesława Leśmiana".

Noc Bibliotek w M-GBP w Busku-Zdroju oraz filii bibliotecznej w DobrowodzieNoc Bibliotek w M-GBP w Busku-Zdroju oraz filii bibliotecznej w Dobrowodzie

Następnie wszyscy chętni wzięli udział w konkursie rysunkowym pod hasłem „Najbarwniejsza wyspa" wg koncepcji Anity Graboś a pozostali przygotowali kiełbaski na grillu.

Trochę głodni posililiśmy się na świeżym powietrzu oraz rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach czytelniczych. Dzieci opowiadały jakie książki najbardziej im się podobają i co lubią czytać a co ich nudzi.

Akcję Noc Bibliotek w naszej bibliotece zakończyliśmy projekcją filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stelle Nostra" - kinowego hitu dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe naklejki i zakładki do książek.

Uczestnikom Nocy Bibliotek serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie. Szczególne podziękowania dla pani Doroty Olszowej za pomoc i uczestnictwo w akcji.

M.S. A.O. E.M.

Noc Bibliotek 2017 za nami. Do zobaczenia za rok.

Fotogaleria