Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychJuż od 18 lat na całym świecie miesiąc październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: "Książka nas łączy".

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach odbyły się lekcje biblioteczne, na których poruszane były tematy związane ze znaczeniem czytania w życiu człowieka i roli bibliotek szkolnych.

Szczególnym gościem w tejże bibliotece był Artur Osiński, starszy kustosz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej z Buska-Zdroju. Goszcząc w szkole, w ciekawy sposób przedstawił on rolę książki w życiu dziecka. Podczas zajęć w bibliotece dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję zobaczyć układ i rozmieszczenie zbiorów, zasady poszanowania książek, regulaminy obowiązujące w wypożyczalni. Celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem ważnym i ciekawym w szkole, które będą chętnie odwiedzać same i z rodzicami. Natomiast uczniowie z klas III rozmawiali z naszym gościem o roli i wyborze lektury.

Artur opowiedział uczniom też o historii polskiego komiksu.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek SzkolnychMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych