Spotkanie autorskie z Magdaleną ZawadzkąDnia 14 stycznia po godz. 13-tej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju, gościła na spotkaniu autorskim Magdalena Zawadzka – znana aktorka i jednocześnie pisarka. Przepełniona sala Czytelni z trudem pomieściła tłum jej miłośników.

Wejście p. Magdaleny – skromne, cichutkie, opromienione serdecznym uśmiechem, życzliwością, epatujące cudownym spokojem ... i słowa: byłam w życiu niesamowitą szczęściarą – wzbudziły wśród słuchaczy falę serdeczności i wzruszeń. Jej uśmiech odbijał się w twarzach innych niczym w lustrze.

Wspomnienia...zatrzymany czas... autoterapia....historia niezwykłej miłości z Gustawem Holoubkiem – nestorem polskich scen teatralnych i filmowych – oto temat jej promowanej i rozchwytywanej przez czytelników książki „Gustaw i Ja".

Gustaw korzystał z jej entuzjazmu i witalności, a ona czerpała z niego, jak z wielkiej duchowej skarbnicy i wciąż to robi. Mąż zostawił w niej część siebie i część jej zabrał.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Pokochał ją „nadzwyczajny człowiek, o niepowtarzalnej osobowości". To największy dar jaki otrzymała od losu – mówi p. Magdalena i wie, ze duch Gustawa, jego energia, dusza i serce są wciąż przy niej i z nią, obok. Trwają. Dali sobie nawzajem wszystko co najlepsze. I jak tu nie pragnąć zasięgnąć od nich wiedzy, mądrości i miłości zawartej w książce „Gustaw i Ja" napisanej przez Magdalenę Zawadzką.?

Autor: K. Sz.