Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Londynska biblioteka Londyn nieznany Obiad z Hindusem

Podczas kolejnego spotkania z cyklu ,,Biblioteczne spotkania z podróżnikami" dnia 14 maja 2013 roku krakowski podróżnik pan Andrzej Pasławski, znany nam z wcześniejszych spotkań zabrał nas w podróż do Londynu. Każda podróż jest inna i pozostawia inne wspomnienia.

Są miejsca mniej lub bardziej warte odwiedzenia, ale wszędzie można znaleźć coś interesującego.

Co wiemy o Londynie? Że jest to stolica Wielkiej Brytanii i Anglii z siedzibą monarchów brytyjskich, że jest Big Ben, Hyde Park, Tower Bridge, Tower of Londyn i zmiana warty. Wszystko to prawda, ale pan Andrzej pokazał inne oblicze Londynu. Podróżnik pokazywał fotografie przedstawiające ciekawe miejsca. Jego barwna opowieść skupiała się na kulturze i historii tego miasta. Londyn to miasto pełne kontrastów, narodowości i kolorów. I taki wieloetniczny Londyn zobaczyliśmy. Dwa światy obok siebie.

Londyn nieznanyLondyn nieznanyLondyn nieznany

Wycieczkę rozpoczęliśmy niestandardowym szlakiem od nowoczesnej dzielnicy City of Londyn siedziby banków i korporacji, minęliśmy British Library kolejno udając się do dzielnic pakistańskich, hinduskich oraz dzielnic graficiarzy i studentów. Odwiedziliśmy dawne targowiska, kwartały St. Pancras, stare doki nad Tamizą, pub, gdzie natchnienie czerpał Karol Dickens oraz Browary Trumana. Także zobaczyliśmy ogromne targowisko Kadem Market oraz Picadilly Cirrus wieczorową porą oświetlone kolorowymi neonami, Chinatown, Londyn Eye i ,,Odprysk szkła".

Blisko półtoragodzinne spotkanie szybko minęło. Goście, którzy w nim uczestniczyli z pewnością zdobyli nowe wiadomości.

Autor D.M.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij