Bajkowo w Bibliotece z Babcią Grunią Bajkowo w Bibliotece z Babcią Grunią Bajkowo w Bibliotece z Babcią Grunią

Wesoło rozbrzmiała biblioteka dla dzieci we wtorkowe przedpołudnie. Dzieci ze szkół w Szczaworyżu i Wiślicy spotkały się z Edytą i Robertem Zarębskimi. Babcia Grunia – jak mówi o sobie bajkopisarka, czytała, opowiadała i śpiewała razem z maluchami. Myślą przewodnią spotkania były marzenia, bo jak powiedzieli goście, każde dziecko pragnie by się spełniły.

W trakcie swojego występu autorzy udowodnili, że jest to możliwe, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. Dlatego też gorąco zachęcali maluchów by odwiedzali jak najczęściej bibliotekę i korzystali do woli z jej skarbów.

Bajkowo w Bibliotece z Babcią GruniąBajkowo w Bibliotece z Babcią GruniąBajkowo w Bibliotece z Babcią Grunią

Wspomagana muzycznie przez męża Roberta Pani Edyta zaśpiewała piosenkę przygotowaną z myślą o święcie bibliotekarzy, który obchodzony był 8 maja, piosenka nosiła tytuł „Mądra rzeka". Pani Edyta Zarębska jest osobą niedosłyszącą, a mimo to bardzo sprawnie poradziła sobie z wesołą gromadą. Autorka i ilustratorka takich książek jak „Antek i Stara Jabłonka", „Zosia i fiołkowy kapelusz", „Opowieści Babci Gruni" czy zbiór bajek „Posłuchajki. 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada... historyjki na dobry sen" wprowadziła sprawnie małych gości w świat zaczarowany, świat marzeń i baśni.

Było wesoło, głośno i kolorowo, bo jak się okazało Pani Edyta przebrana w strój czarodziejki umie również pięknie rysować. Bogate  w atrakcje i urozmaicone spotkanie, pozostało w pamięci najmłodszych pod hasłem „Biblioteka jest fajna"!!!

Bajkowo w Bibliotece z Babcią GruniąBajkowo w Bibliotece z Babcią Grunią