Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą.„Mógłbym być dobrym grafikiem komputerowym, murarzem, opiekunem dzieci, nanotechnologiem gdyż..." Na takie i wiele innych pytań odpowiadała młodzież z Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju podczas warsztatów zorganizowanych przez Bibliotekę w ramach projektu „Link do przyszłości". Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas spotkania młodzi ludzie zapoznali się ze źródłami wsparcia dla poszukujących swojej ścieżki kariery. Poznali wiele zawodów, które były do tej pory im obce, sprecyzowali swoje dobre cechy. Poznali znaczenie słowa sukces i poznali obecny rynek pracy oraz jego zapotrzebowanie.

Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą.Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą.Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą.

Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą. Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą.Warsztaty „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”- spotkanie z młodym profesjonalistą.

W spotkaniu uczestniczył młody profesjonalista Wojtek Wieman. Pan Wojtek skupił się głównie na przybliżeniu słuchaczom swojego zawodu, czyli video managera w firmie Onet.pl. Młodzież miała wiele pytań do gościa. Zbliżony wiek oraz dobry kontakt z młodzieżą stworzyły atmosferę przyjazną do wspólnej konwersacji i swobodnej dyskusji. Młodzież dowiedziała się między innymi jaką rolę w pracy odgrywają nowoczesne technologie, jak dalej będzie przebiegał ich rozwój, jak ważna jest znajomość języków obcych na dzisiejszym rynku pracy oraz jak sprawnie posługiwać się narzędziem jakim jest Internet w celu znalezienia pracy.

Mamy nadzieję, że prawie dwu godzinne warsztaty ze wsparciem młodego profesjonalisty choć trochę zainspirowały młodych ludzi. Oby wszyscy uczestnicy w przyszłości mogli robić to co kochają, gdyż zgodnie z powiedzeniem: Jeżeli robisz to, co kochasz – nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu.

„Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko, co robiłem, było przyjemnością." – Thomas A. Edison