Seminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-ZdrójWe wtorek, 19 listopada 2013 roku odbyło się seminarium pracowników bibliotek publicznych powiatu buskiego. Na wstępie bibliotekarze zwiedzili wystawę prac plastycznych znajdującą się na antresoli BSCK. Następnie udali się do siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju na dalszą część seminarium.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Halina Panek – kierownik Działu Metodyki, Szkoleń i Analiz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Henryk Radosz – Z-ca burmistrza gminy Busko-Zdrój, Bartłomiej Kania – Administrator systemu katalogowego MAK + w województwie świętokrzyskim oraz dr Henryk Obcowski.

Bartłomiej Kania zapoznał przybyłych gości z systemem komputerowym Mak+ i opowiedział o jego mocnych i tych słabszych stronach. Zapoznał również bibliotekarzy z zamierzeniami Instytutu Książki dotyczącymi dalszego unowocześniania systemu.

Halina Panek przekazała obecnym na seminarium dane dotyczące stanu czytelnictwa i komputeryzacji bibliotek publicznych powiatu buskiego za rok 2012. Biblioteki zanotowały wzrost czytelnictwa, zakup książek jest na wysokim poziomie oraz systematycznie poprawia się wyposażenie informatyczne. Dyrektorzy bibliotek publicznych powiatu buskiego zapoznali uczestników seminarium z działalnością bibliotek gminnych w Gnojnie, Nowym Korczynie i Tuczępach.

Seminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-ZdrójSeminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-ZdrójSeminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-Zdrój

Seminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-Zdrój

W ramach seminarium bibliotekarze z przyjemnością wysłuchali dr Henryka Obcowskiego, który w sposób wyczerpujący i z poczuciem humoru promował książkę ,, Wiślickie ABC" oraz pozostałe swoje publikacje.

Zaproszony do udziału w seminarium Henryk Radosz – Z-ca Burmistrza Gminy Busko-Zdrój poinformował bibliotekarzy o zleceniu M-GBP w Busku-Zdroju zadań ponadlokalnych o zasięgu powiatowym i finansowaniu tych zadań z budżetu Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

Pani Ewa Marciniec dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej podziękowała za pomoc merytoryczną WBP w Kielcach, a także władzom Gminy Busko-Zdrój za zrozumienie potrzeb Biblioteki oraz środowiska czytelniczego w gminie.

Seminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-Zdrój Seminarium bibliotekarzy z terenu Powiatu Busko-Zdrój

D.M.