Spotkanie autorskie z Pawłem BeręsewiczemDzisiejszego poranka, tj. 24 kwietnia 2014 roku w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - znanym i lubianym pisarzem, autorem opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Na spotkanie przyjechał z ogromną ciężką teczką, w której znajdowały się liczne ,, skarby" m. in. napisane przez niego książki.

Autor na początku spotkania zapytał dzieci, jaki zawód wykonywał zanim zajął się pisaniem książek. Padło wiele propozycji. Okazało się, że był najbardziej wymagającym nauczycielem języka angielskiego w warszawskim liceum. Autor postanowił przepytać uczniów ze znajomości języka angielskiego. Dzieci świetnie odpowiadały, na zadawane pytania.

Wybrańcom z publiczności autor zaproponował herbatę albo kawę na niby, podaną w najprawdziwszej chińskiej porcelanie. Pierwszy przy filiżance herbaty zasiadł chłopczyk, który wybrał temat wojenny, a tym samym książkę ,, Czy wojna jest dla dziewczyn?". Następnie do swojego stolika zaprosił dziewczynkę. Kolejną książką do omówienia była ,,Wielka wyprawa Ciumków" jako książka podróżnicza, której bohaterami są Ciumkowie- sympatyczna warszawska rodzina. Autor powyższych książek wprowadził dzieci w temat swoich opowieści by w punkcie kulminacyjnym zawiesić historię i tym samym zachęcić ich do samodzielnej lektury. Wspólną cechą książek, które napisał jest humor.

Spotkanie autorskie z Pawłem BeręsewiczemSpotkanie autorskie z Pawłem BeręsewiczemSpotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Pan Paweł mówił o wielu przygodach, jakie miały miejsce w jego życiu m. in. przytoczył historię o swoim pobycie w Prowansji opowiadając ją dawkował napięcie i modulował głos.

Na zakończenie była część przeznaczona na pytania od publiczności. Dzieci pytały o wszystko. Pan Paweł z przyjemnością odpowiadał na liczne pytania uczestników. Na koniec autor zostawił pamiątkowy wpis w bibliotecznej kronice.

D.M.