To był „planszowy” maraton.Dzięki zaangażowaniu wielu osób w pierwszą wiosenną sobotę - 21 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju odbył się I Buski Konwent Gier Planszowych.

Podczas konwentu uczestnicy mogli wybierać wśród wielu popularnych i nowych tytułów. Były to zarówno gry karciane jak i planszowe. Uczestnicy bawili się od wczesnych godzin dopołudniowych, aż do godz. 22.

W świat gier planszowych wprowadził uczestników Michał Pająk – prezes stowarzyszenia „Tygiel" z Suchedniowa.

Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował i udostępnił między innymi gry „111" oraz „Znaj Znak".

Podczas Konwentu funkcjonował „Kącik Malucha" z wypożyczalnią gier dla dzieci od 6 lat.

Zaprezentowano również gry: „7 cudów świata" i „Przebiegłe wielbłądy".

Swój wkład w organizację imprezy wniosło również Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach.

Jednym słowem każdy odwiedzający w sobotę Bibliotekę w Busku-Zdroju mógł znaleźć coś dla siebie.

Ilość uczestników nie była duża, jednak wszyscy, którzy przybyli bawili się wyśmienicie deklarując swoje uczestnictwo następnym razem.

Cieszy nas fakt, że popularne „planszówki" wracają do łask i o dziwo cieszą się dużym zainteresowaniem.

Na prośbę Stowarzyszenia „Tygiel" z Suchedniowa, informujemy, iż w dniach 17-19 lipca tego roku odbędzie się Konwent Gier Planszowych w Suchedniowie, na który już dziś zapraszają organizatorzy.

Biblioteka już myśli o terminie kolejnego Konwentu, a będzie to prawdopodobnie wrzesień lub październik tego roku, odbędzie się on oczywiście w Bibliotece w Busku-Zdroju.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju składa szczególne podziękowania Adrianowi Szczerbie przedstawicielowi Społecznego Komitetu Organizacyjnego Buskiego Konkursu Historycznego i Wydawnictwu Rebel – jednemu ze sponsorów imprezy.

Instytutowi Pamięci Narodowej serdecznie dziękujemy za dar na rzecz Biblioteki w postaci sześciu gier.

Buskiemu portalowi regionalnemu busko.net.pl dziękujemy za patronat medialny.

To był „planszowy” maraton.To był „planszowy” maraton.To był „planszowy” maraton.