Szanowni Państwo,

Zapraszamy do współtworzenia niePrzewodnika miejskiego - interaktywnej mapy dźwiękowej naszego miasta. Chcemy opowiadać o Busku głosami jego mieszkańców.

Podczas warsztatów, które odbywać się będą w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, os. Świerczewskiego 17 (Czytelnia na parterze) zapoznamy się m.in. z technikami realizowania nagrań terenowych przy pomocy przenośnych dyktafonów cyfrowych. W planach mamy również spacery i nagrania oraz ich wstępną edycję przy pomocy darmowego oprogramowania.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, a szczególnie młodzież w wieku 13-19 lat.

niePrzewodniki miejskie to interaktywne mapy dźwiękowe, których użytkownik przemieszczając się w przestrzeni miejskiej słyszy dobrane do swojej aktualnej lokalizacji nagrania - te mogą prowadzić narracje historyczne, społecznie istotne, ale też bardziej prywatne lub abstrakcyjne. Wszystko zależy od osób, które zaangażują się w projekt. To one zdecydują w jaki sposób skomentować wybrane buskie lokalizacje - poprzez fragmenty rozmów, muzykę, nagrania miejskiego szumu czy dźwięki natury - kwestia interpretacji charakteru naszego miasta. niePrzewodniki to idealne narzędzie do poznania miejskich przestrzeni w nowy, zaskakujący i wciągający sposób, nasuwający skojarzenia z grą miejską, ale o bardziej otwartej formule.

Oprócz powstającej mapy dźwiękowej równolegle prowadzone będą również warsztaty fotograficzne, filmowe i questingowe.

Zapisy i szczegółowe informacje:
tel. 668 413 068 - udział w tworzeniu mapy dźwiękowej

Terminy spotkań dot. mapy dźwiękowej : 19, 26 września, oraz w październiku.
Terminy ustalane będą również indywidualnie wg potrzeb zainteresowanych.

Realizacja potrwa kilka miesięcy, można się przyłączyć na każdym etapie.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

ZAPRASZAMY!