Ponidzie w poezj Artura OsińskiegoWe środę 16 grudnia 2015 roku w bibliotece odbyło się spotkanie z Arturem Osińskim – naszym Bibliotekarzem i kolegą.

Sala Czytelni była wypełniona po brzegi miłośnikami dobrej poezji. Niezwykle barwna postać poety zawsze robi duże wrażenie na słuchaczach. I ty razem było podobnie.

Ciekawostką jest to, że żaden tomik Osińskiego nie jest dostępny na rynku wydawniczym. Autor pisze bowiem do szuflady, a na światło dzienne wychynie niekiedy coś niecoś z jego twórczości.

Na pytanie dlaczego tak się dzieje, poeta odpowiada, że nie ma zamiaru prosić kogokolwiek o wsparcie, gdyż zawsze sam się wspierał i dalej chce postępować podobnie.

Niczego nie zmieniają tu sugestie typu: może jednak warto by było itd.

Osiński uważa też, że dobry utwór sam się obroni i kiedyś w sposobnej chwili wypłynie. A jeśli nawet nie, to trudno.

Atmosfera spotkania była bardzo ciepła. Pachniało zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Ślicznie zabrzmiał w tym kontekście wiersz pt. Ponidziańska Wigilia.

Kiedy kolejne spotkanie? Być może już w marcu w zaprzyjaźnionym Klubie Seniora.

Ponidzie w poezj Artura Osińskiego Ponidzie w poezj Artura Osińskiego

S.M.