Pierwsze "Rozmowy przy wspólnym stole"Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju jako jedyna biblioteka w województwie świętokrzyskim rozpoczęła projekt „Rozmowy przy wspólnym stole”. Jest on finansowany z grantu Funduszu Obywatelskiego, a realizuje go Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

25 września 12-sto osobowa grupa zainaugurowała cykl „Rozmów przy wspólnym stole” w naszej bibliotece. Tematem było świętowanie NIEPODLEGŁOŚCI. Okazało się, że każdy z uczestników rozmowy widzi ten temat w sposób zupełnie inny. Nie zabrakło ciekawych pomysłów, jak np. wycieczka na Grochowiska i do Kameduł.

Celem projektu jest nauka „dobrej rozmowy”, innego sposobu rozmawiania niż ten, który widzimy publicznie. Dialog ma zastąpić emocje oraz zburzyć podziały międzyludzkie. Biblioteka nie jest przypadkowym miejscem spotkań, gdyż to instytucja ciesząca się zaufaniem oraz będąca dobrym i neutralnym polem do rozmów. Chcemy zintegrować osoby z różnych środowisk, w różnym wieku oraz o różnych poglądach.

Rozmowy były burzliwe, ale w miłej atmosferze. Zakończyły się w przyjaznym klimacie z nadzieją na rychłe kolejne debaty. Następne spotkanie planowane jest w listopadzie. Kolejne odbędą się w przyszłym roku.

Drodzy Czytelnicy, czekamy na propozycje tematów do rozmów i zapisy na kolejne „Rozmowy przy wspólnym stole”, prawdopodobnie w listopadzie.

Pierwsze "Rozmowy przy wspólnym stole" Pierwsze "Rozmowy przy wspólnym stole" Pierwsze "Rozmowy przy wspólnym stole" Pierwsze "Rozmowy przy wspólnym stole"