Szkolenie -  Komunikacja w zespole, informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju.Komunikacja w zespole – informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju – to temat szkolenia, które odbyli bibliotekarze Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku Zdroju w dniu 12 grudnia 2018 r.

Szkolenie poprowadziła Agnieszka Szelągowska – trenerka Fundacji Szkoła Liderów, facylitator , mediator, specjalistka od tego, co w Szkole Liderów unikalne – metody tutoringu. Od 7 lat w programie Liderzy PAFW. Szkoli, wspiera w rozwoju, superwizuje tutorów i coachów.

Wychodzimy z założenia, że zgrany dobrze działający zespół biblioteki to usatysfakcjonowani czytelnicy. Duża część szkolenia została poświęcona współpracy podczas różnego rodzaju działań, których nie brakuje w bibliotece. Omówione zostały również informacyjny i rekomendacyjny rodzaj informacji zwrotnej. Bibliotekarze poznali zasady udzielania informacji zwrotnej.

Zespół podzielny został na mniejsze grupy, w których odbyły się ćwiczenia praktyczne mające na celu poznanie zasad współpracy.

Jako osoby zaangażowane w relacje z innymi, mamy znaczny wpływ na budowanie wzajemnego zaufania i otwartości. Wymaga to od nas skutecznego komunikowania się i pomaga naszym partnerom w uczeniu się umiejętności odkrywania i odbierania informacji zwrotnych. Musimy jednak pamiętać, że szybkość, z jaką ludzie otwierają się wobec innych jest bardzo różna, co przede wszystkim związane jest z oceną podejmowanego ryzyka. Dla jednych jest to proces naturalny i bezpieczny, dla innych zagrażający. Dlatego zbyt szybkie „otwieranie się” wobec niektórych osób, może nasilić ich lęk i wywołać obronną reakcję zamknięcia się przed nami.

Jeżeli relacje pomiędzy współpracownikami się rozwijają, zwiększa się obszar zaufania i otwartości do rozmiarów, jakie są odpowiednie dla efektywnej współpracy. Mamy nadzieję, że odbyte szkolenie przełoży się na lepsze działanie w naszej placówce.

Szkolenie -  Komunikacja w zespole, informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju. Szkolenie -  Komunikacja w zespole, informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju. Szkolenie -  Komunikacja w zespole, informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju. Szkolenie -  Komunikacja w zespole, informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju.
Szkolenie -  Komunikacja w zespole, informacja zwrotna jako narzędzie rozwoju.