Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie24 kwietnia 2019 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju, odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem była polska pisarka i dziennikarka - Agata Kołakowska. Autorka kilkunastu powieści obyczajowych, skierowanych głównie do żeńskiej grupy czytelników. Pisarka urodziła się we Wrocławiu, w którym mieszka do dziś. Ukończyła studia na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją debiutancką powieść pt. „Patrycja”, Pani Agata napisała w roku 2009. Książka opowiada o perypetiach młodej mężatki, poszukującej pracy oraz problemami z … teściową. Jedną z najlepiej ocenianych książek autorki są „Igraszki z losem”. Powieść opowiada o czterdziestoletnim Leszku, który wspólnie z matką prowadzi sklep z ciastkami. Na pierwszy rzut oka bohater nie wyróżnia się wśród tłumu. Jednak przewrotny los sprawia, że Leszek odkrywa swój niezwykły dar.

Na spotkaniu w naszej Bibliotece Pani Agata opowiedziała o tym skąd czerpie inspiracje do swoich powieści. O tym, że to życie pisze najciekawsze scenariusze, a także, że pierwszym i najważniejszym recenzentem jej twórczości jest jej własny mąż. Autorka przyznała, że w swoich książkach, lubi poruszać wątki psychologiczne i zgłębiać zakamarki ludzkiej duszy. Jednocześnie zauważyła, że książki pisane przez nią, poruszają każdego czytelnika inaczej. Refleksje po przeczytaniu powieści są indywidualne, związane z sytuacją życiową odbiorcy. W czasie spotkania Pani Agata opowiedziała wiele anegdot i historii związanych z tworzeniem coraz to nowych opowieści.

Pani Agacie Kołakowskiej życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu kolejnych, równie znakomitych powieści, a naszych czytelników zapraszamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki i sięganie po dostępne pozycje książkowe autorki.

Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie
Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie Agata Kołakowska - najlepsze scenariusze pisze życie