Spektakl teatralny nawiązujący do jednej z najbardziej znanych legend związanych z Krakowem.

To historia wielkiego uczonego Mistrza Twardowskiego, który zamarzył sobie, że zdobędzie lek na nieśmiertelność. Z „pomocą” do szlachcica przybywa sam diabeł. Za sprawą czarciego podstępu Twardowski przysięga biesowi oddać swoją duszę. Z jakich przyczyn Twardowski znajdzie się na księżycu? Kto nie zna tej legendy, koniecznie musi zobaczyć nasz spektakl!

Legenda Pana Twardowskiego

Widowisko okraszone jest humorem, co sprawia, że nawet mniejsze dzieci w przystępny sposób mają możliwość poznania tej wspaniałej legendy!

Znakomite dialogi, z elementami staropolszczyzny, a także starodawne kostiumy i rekwizyty t. j. kontusz czy szabla przybliżają młodemu widzowi czasy szlacheckie z XV - XVI wieku. Spektakl ubarwia piękna muzyka przenosząca nas do czasów minionej epoki. Dzieci mają możliwość usłyszeć hejnał Mariacki, jak też zatańczyć Krakowiaka.

Z czarami nie można igrać! To przesłanie pozostawiamy młodemu widzowi!