O zwierzętach z Barbarą GawrylukBarbara Gawryluk – tłumaczka, dziennikarka Radia Kraków i pisarka powieści dla dzieci była gościem Biblioteki w Busku-Zdroju.

Pełna dzieciaków sala Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży wysłuchała wspaniałych opowieści o pracy dziennikarza, literackim zwierzyńcu w jej książkach i przygodach ich bohaterów.

Były opowieści z „życia wzięte", jak choćby ta o psie uratowanym przez marynarzy, z kry dryfującej po szalejącym Bałtyku. Historia została opisana w książce „Baltic: pies, który płynął na krze".

Pani Barbara pisze o zwierzętach i ich przygodach, jej ulubieńcy to psy, ale nie brakuje w jej opowieściach innych stworzeń, jak foki, świstaki, niedźwiedzie.

Z kolei „Mali bohaterowie" to książka niezwykła, bo wszystko, co tam opisane, jest prawdą. Autorka, z uwagą wysłuchała historii małych bohaterów i skrupulatnie je opisała, żeby nikt nie miał wątpliwości, że dzieci – młodsze i starsze – w sytuacjach zagrożenia potrafią reagować dorośle, dojrzale i odpowiedzialnie. Okazało się też jak ważne jest mądre wychowanie – rodzice tych dzieci zadbali, by znały swój adres, a przede wszystkim telefony alarmowe. Dzięki temu wiedziały, jak zareagować w niebezpieczeństwie: jak ratować siebie innych.

O zwierzętach z Barbarą GawrylukO zwierzętach z Barbarą GawrylukO zwierzętach z Barbarą Gawryluk

O zwierzętach z Barbarą GawrylukO zwierzętach z Barbarą Gawryluk

Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie i oczywiście mnóstwo autografów Pani Barbary w świeżo zakupionych przez maluchy książkach.

Gośćmi Biblioteki były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie oraz z Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach.

Zachęcamy do lektury książek Barbary Gawryluk, a w związku z tym zapraszamy do Biblioteki!