Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz""Samia jest somalijską dziewczynką. Bieganie ma we krwi. Ze swoich marzeń zwierza się Aliemu, przyjacielowi i pierwszemu trenerowi. Chociaż jej ojczyzna udręczona jest ciągłymi bratobójczymi walkami, Samia patrzy w przyszłość i czuje, że jej szczupłe nogi mają do spełnienia misję: mogą przyczynić się do wyzwolenia kraju, a zwłaszcza somalijskich kobiet. Nocne treningi na pustym stadionie i pierwsze sukcesy pozwalają jej zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Dobiega wprawdzie ostatnia, ale staje się symbolem dla kobiet muzułmańskich na całym świecie. Wielkie nadzieje wiąże z igrzyskami w Londynie. Wyrusza w długą, niebezpieczną i wyczerpującą podróż, głęboko wierząc, że jej sen się kiedyś spełni" - to krótkie streszczenie książki pt. "Nie mów, że się boisz" Giuseppe Catozzella, jakie można znaleźć w sieci.

Dziś w czasie spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, to właśnie ta powieść była głównym tematem rozważań. Książka wzbudziła w naszych czytelniczkach wachlarz najróżniejszych emocji. Jej treść otwiera oczy na wiele aspektów nad którymi na co dzień nie mamy czasu się pochylić, które często nie dotykają nas bezpośrednio i wydają się tak odległe, że aż nierealne. A jednak! Warto czasem zastanowić się nad tym, że w każdym kraju na świecie, każdy człowiek, codziennie zmaga się z realiami życia i mierzy się z przeciwnościami losu.

Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz" Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz" Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz" Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz"
Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz" Spotkanie DKK - "Nie mów, że się boisz"