XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską11 września 2020 r. w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku – Zdroju odbyło się spotkanie w ramach XVIII Spotkań z Kulturą Żydowską. Miłe spotkanie wszystkich gości było związane z promocją książki Piotra Żaka „ Przeszłość to dziś, a dziś to dalej…” Książka opowiada historię XVII Spotkań z Kulturą Żydowską, które maja już piękną historię i mają duże znaczenie dla społeczności. Są okazją do wspomnień oraz poznania kultury żydowskiej.

Na holu głównym Biblioteki uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę wycinanek żydowskich.

Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek – słodki Cymes. Można było spróbować tradycyjnych potraw przygotowanych według receptury żydowskiej.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, wśród licznie zaproszonych gości, którzy chętnie podzielili się wrażeniami na temat książki. Nie obyło się również bez wspomnień.

Spotkania z Kulturą Żydowska są bardzo ważnym wydarzeniem. Podkreślają znaczenie godności ludzkiej, uczą szacunku i historii.

Liczymy, że tradycja zostanie podtrzymana i spotkamy się w przyszłym roku w tym samym gronie.

XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską