Pani czyta książkę dzieciom, które siedzą przy stoliku Grupa dzieci słucha czytanki siedząc na ławeczkach na dworze Pani w bibliotece czyta książkę dla siedmiorga dzieci.

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii Bibliotecznej w Dobrowodzie. Z tej okazji w bibliotece wykonano wystawkę promującą czytelnictwo oraz zaproszono uczniów ZPO do udziału w akcji. Na rozpoczęcie święta została zaproszona do biblioteki pani dyrektor ZPO Barbara Guzińska, która przeczytała uczniom kl. II „Szewczyka Dratewkę” Janiny Porazińskiej. Dzieci dowiedziały się też, że to właśnie data urodzin tej autorki - 29 września (1888 roku) - stała się dniem poświęconym głośnemu czytaniu. Następnie pani Marta Skowrońska czytała dzieciom z „Zerówki” baśń H.CH. Andersena pt. ”Calineczka”. Do akcji przystąpili również uczniowie kl. I z wychowawczynią panią Dorotą Olszową oraz kl. III z panią Danutą Dziadek. 25 września wykorzystaliśmy piękną pogodę i zorganizowaliśmy czytanie na placu szkolnym.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był przede wszystkim okazją do przypomnienia, jak ważne jest czytanie dzieciom na głos i ile niesie ze sobą korzyści. Mamy nadzieję, że tego rodzaju akcje przyczynią się do promowania głośnego czytania dzieciom oraz do kształtowania wśród uczniów postawy czytelniczej.

Dzieci siedzą na placu szkolnym na ławeczkach, a Pani bibliotekarka czyta im książkę. Dzieci siedząc na ławeczkach na zewnątrz

Pani Marta prezentuje książkę dzieciom, które siedzą przy stoliku w bibliotece Najmłodsi pozują do wspólnego zdjęcia z panią bibliotekarką.

Organizatorką akcji była Marta Skowrońska.