Wracamy do normalności, wracamy do bibliotek Wracamy do normalności, wracamy do bibliotek Wracamy do normalności, wracamy do bibliotek

Dziś naszą bibliotekę zaszczycił swoją obecnością niecodzienny gość, a mianowicie Wiceminister Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk.

To z inicjatywy Pana Ministra powstała pewna akcja akcja mająca na celu promowanie polskich bibliotek i pokazania, że tu też „Wracamy do normalności, wracamy do bibliotek” – bo takie właśnie jest hasło akcji. To między innymi takim działaniom promuje się biblioteki oraz czytelnictwo w Polsce. Pan Minister przekazał wiele cennych książek dotyczących naszej historii, tradycji i kultury, w tym również książki dla dzieci. Jak powiedział są to pozycje niedostępne na rynku czytelniczym, także tym bardziej możemy je uznać jako biblioteczne cymelia. Książki wzbogacą nasz księgozbiór i będąc nowościami na pewno będą się cieszyć dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników. Pan minister obiecał, że znów odwiedzi naszą bibliotekę, tym razem przekazując w darze gry planszowe, których spory zbiór już znajduje się w bibliotece, a który chętnie uzupełnimy o nowe pozycje. Biblioteka w Busku na pamiątkę przekazała Panu Ministrowi również kilka książek regionalnych w tym „Buskiego Słowika” Leszka Marcińca oraz książkę ze zbiorem poezji buskich seniorów.

Pan Minister zwiedzając bibliotekę w wypożyczalni dla dorosłych bardzo sprawnie trafił do zbiorów polskiej klasyki i chwalił zasoby naszej biblioteki.

Bibliotekarze w imieniu swoim jak i naszych czytelników serdecznie dziękują panu Wiceministrowi Piotrowi Wawrzykowi za tak szczytną inicjatywę. Wróćmy do normalności, wróćmy do bibliotek! Zapraszamy!

Wracamy do normalności, wracamy do bibliotek