Półmetek wakacji w buskiej bibliotece Półmetek wakacji w buskiej bibliotece Półmetek wakacji w buskiej bibliotece

Jak ciekawe może być spędzanie wolnego czasu w bibliotece mogą się przekonać nasi czytelnicy.

Lipiec upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Gwarno i głośno, z uśmiechem na twarzy. Nasza biblioteka stała się miejscem spotkań dla wszystkich. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas. Trwa wakacyjna akcja w naszej bibliotece, podczas której dzieci i młodzież mogą się zapoznać z pracą biblioteki.

Najmłodsi dobrze się bawili czas podczas zajęć organizowanych w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Wykonywali zawieszki z tekturowych rolek, poznawali regiony Polski. Wzięli udział w zajęciach manualnych i z kolorowej włóczki stworzyli bransoletki przyjaźni. Wysłuchali również opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przygodach. Kolorowe zawieszki przygotowywali z myślą o swoich najlepszych kolegach lub koleżankach. Wspólnie kolorowali, rozwiązywali zgadywanki oraz czytali książki. Podczas zajęć przypomniały sobie swoje ulubione bajki, bo jak wiemy bajka jest dobra na wszystko!

Miłośnicy książek mieli okazję wziąć udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej bibliotece. Jak zawsze w miłej atmosferze przebiegło spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej bibliotece. W lipcowe popołudnie nasze czytelniczki rozmawiały o książce Jamesa Browna „Kot, Bob i ja”, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat.

To prawdziwa historia niezwykłego kocura i zagubionego człowieka, który odzyskał dzięki niemu nadzieję na szczęście. Spotkania naszego Klubu cieszą się sporym zainteresowaniem.

Odbyły się również spotkania Klubu Brydżowego Seniorów. Brydż to lubiana gra karciana, która różni się od innych popularnych gier towarzyskich tego typu. Do rozgrywki potrzebna jest tutaj bowiem czwórka graczy, którzy współpracują ze sobą w parach. Wyrosła z popularnego niegdyś wista gra ma dziś kilka rodzajów i lubiana jest zarówno wśród fanów dobrej rozrywki w gronie znajomych, jak i graczy spotykających się na turniejach. Miłośnicy tej gry spotykają się regularnie w naszej bibliotece, aby wspólnie rozgrywać kolejne partie.

Biblioteka to magiczne miejsce, które łączy pokolenia. To nie koniec atrakcji. Przed nami kolejny miesiąc wakacji, który również zapowiada się bardzo pracowicie. W każdy wtorek i czwartek zapraszamy najmłodszych na zajęcia. 17 sierpnia o godz. 13.00 spotkamy się w Dyskusyjnym Klubie Książki. Przy dobrej kawie porozmawiamy o książce „Pszczelarz z Sindżaru”.

Na holu głównym biblioteki można również obejrzeć wystawę „Od modernizmu do 1939 roku”.
Już Joachim Lelewel pisał tak: „Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca , jest po to by była powszechnie użytkowana”.
Zachęcamy do spędzenia czasu w naszej bibliotece. Do zobaczenia!

Półmetek wakacji w buskiej bibliotece Półmetek wakacji w buskiej bibliotece Półmetek wakacji w buskiej bibliotece Półmetek wakacji w buskiej bibliotece
Półmetek wakacji w buskiej bibliotece