W dniach 23 – 24 maja w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku – Zdroju odbyło się spotkanie grupy 14 dyrektorek i dyrektorów bibliotek z całej Polski pod opieką Bogny Mrozowskiej z ramienia Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz przy wsparciu trenerskim Agnieszki Szelągowskiej , członkini zarządu Fundacji Szkoła Liderów.

Spotkanie grupy dyrektorskiej Spotkanie grupy dyrektorskiej Spotkanie grupy dyrektorskiej

Grupa InicJaTyWy to kilkanaście dyrektorek i dyrektorów bibliotek, którzy od 7 lat dzielą się swoim doświadczeniem i wrażliwością z innymi osobami zarządzającymi instytucjami kultury. Każda i każdy z nich zainicjował i prowadzi lokalną grupę dyrektorską, która stanowi przestrzeń do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz wspólnego rozwiązywania problemów, jakie napotykają osoby zarządzające instytucjami kultury. Do najważniejszych działań grupy można zaliczyć:

ogólnopolskie szkolenia i spotkania stacjonarne, fora dyrektorów organizowane w formie on – line, wymiana doświadczeń i podejmowanie nowych wyzwań. Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają.

Spotkanie w Busku-Zdroju poświęcone było planom Grupy na lata 2023-2024, sprawami rekrutacji nowych członków oraz kwestii powołania stowarzyszenia dyrektorek i dyrektorów bibliotek. Było to dwa dni intensywnej pracy, szkolenia i planów na przyszłość. InicJaTyWy zwiedziły Busko, a podczas spotkania z Burmistrzem Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Waldemarem Sikorą, wszyscy gratulowali pięknych inwestycji w mieście i całej gminie. Padły również ciepłe słowa po kątem działalności biblioteki, która ze swoją ofertą dociera do wszystkich grup naszej społeczności lokalnej.

Dyrektor biblioteki dziękuje wszystkim uczestnikom szkolenia za przybycie i uważność. Było nam miło gościć Was w naszej bibliotece i naszym mieście.

Spotkanie grupy dyrektorskiej Spotkanie grupy dyrektorskiej Spotkanie grupy dyrektorskiej Spotkanie grupy dyrektorskiej
Spotkanie grupy dyrektorskiej