Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprosiła Czytelników do wzięcia udziału w VIII ogólnopolskiej edycji, przygotowując szereg atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

Noc detektywów, widowisko teatralne, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, darmowa foto budka, rozgrywki brydżowe to wszystko sprawiło, że biblioteka do późnych godzin wieczornych tętniła życiem. Gwarno i głośno było podczas wspaniałego widowiska teatralnego „Księżniczka na ziarnku grochu”. Najmłodsi uczestnicy Nocy Bibliotek byli zachwyceni kapryśną księżniczką.

Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” już za nami!

W Oddziale dla Dzieci na uczestników tego wyjątkowego wydarzenia czekało spotkanie z Karolem Baranowskim - Detektywem, który przygotował dla młodych poszukiwaczy zagadki, szyfry i łamigłówki do rozwiązania. Dzieci musiały wyjaśnić zagadkę zaginionej książki i odnaleźć złodzieja, który przywłaszczył sobie własność biblioteki. Młodzi detektywi działający wspólnie w grupach starannie wykonywali zadania i korzystali z podpowiedzi pozostawionych w różnych miejscach w bibliotece.

Noc Bibliotek to idealna okazja do spotkania i rozmowy o książkach w Dyskusyjnym klubie Książki działającym w naszej bibliotece. Tematem przewodnim była twórczość Wisławy Szymborskiej na podstawie książki „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” Michała Rusinka. Ożywiona dyskusja połączona byłą z czytaniem wierszy Wisławy Szymborskiej.

Również miłośnicy brydża mogli z nami świętować Noc Bibliotek 2022. Rozgrywki brydżowe zgromadziły miłośników tej fascynującej gry. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też darmowa foto budka, w której każdy uczestnik spotkania mógł zrobić sobie pamiątkową sesję z logo Nocy Bibliotek oraz naszej biblioteki.

Cieszymy się drodzy Czytelnicy, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. Dzięki takim spotkaniom możecie poznać naszą bibliotekę od całkiem innej strony. Noc Bibliotek to święto bibliotek, które dzięki Wam „musiało się powieść”!

Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” już za nami! Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” już za nami! Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” już za nami! Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” już za nami!
Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść” już za nami!

Dziękujemy!!!