Dzieci otrzymują ulotki informacyjne od funkcjonariusza Straży Miejskiej Dziewczynka koloruje szablon maski

Ferie to wspaniały czas odpoczynku dla uczniów. W ramach ”Ferii w bibliotece” w buskiej bibliotece dzieci miały okazję spotkać się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Busku – Zdroju. Podczas spotkania rozmawiano temat szeroko rozumianej profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poruszonych zostało wiele zagadnień, dzięki którym dzieci wzbogaciły swoją wiedzę w tym zakresie. Funkcjonariusz przypomniał także o tym, jak właściwie poruszać się na drodze oraz o zagrożeniach, jakich należy się wystrzegać. Na zakończenie, wszyscy otrzymali odblaskowe elementy oraz ulotki informacyjne dotyczące zasad bezpieczeństwa na drodze.

Po zakończonej prelekcji uczestnicy spotkania wzięli udział w zajęciach plastyczno – technicznych tworząc karnawałowe maski. Mile spędzony czas pozwala poznać bibliotekę od trochę innej strony. Przyjaznej, gdzie wesoło można spędzić wolny czas.

Zajęcia odbywały się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Busko – Zdrój.

Chłopiec koloruje szablon maski Dwóch chłopców pozuje do zdjęcia Dzieci siedzą przy stoliku

Dziecko otrzymuje odblask Dziewczynka koloruje prace plastyczną Dziewczynka ozdabia maskę karnawałową

Funkcjonariusze Straży Miejskiej Funkcjonariusz Straży Miejskiej rozmawia z dziećmi Funkcjonariusz Straży Miejskiej wygłasza prelekcję

Grupa dzieci prezentuje swoje prace Grupa dzieci z Panią pracują wykonują prace plastyczne Pani pomaga dziewczynce