Dzieci odwiedzają Czytelnię Czasopism Dzieci siedzą przy stoliku

W dniu dzisiejszym dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Bajkowe Wzgórze" w Mikułowicach odwiedziły naszą bibliotekę. Najmłodsi w wieku 4 – 6 lat z zaciekawieniem wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez bibliotekarzy z Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać.

Zagadki, zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe to wszystko sprawiło, że wspólnie spędzony czas minął nam bardzo szybko.

Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Chłopiec bierze udział w quizie Chłopiec pozuje do zdjęcia Pani rozdaje kolorowanki

Cztery dziewczynki pozują do zdjęcia wśród półek z książkami Dzieci oglądają gry planszowe Dzieci z Paniami stoją przy biurku

Dziewczynka losuje pytanie z pudełeczka Dziewczynka pozuje do zdjęcia Dziewczynka siedzi przy stoliku

Dziewczynka słucha opowiadania Dziewczynka wraz z Panią czyta pytanie  Dziewczynka z Panią stoją przy stoliku

Najmłodsi wykonują prace plastyczne Pani czyta, a dzieci siedza na podłodze Pani wita dzieci

Trzej chłopcy siedzą przy stoliku i oglądają książki

Dziękujemy za wspaniałe odwiedziny i do zobaczenia wkrótce!