pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania

W roku Jadwigi Zamoyskiej, prekursorki kobiecego przywództwa, pisarki i wielkiej patriotki odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Cedro. Organizatorami było Buskie Stowarzyszenie Kulturalne oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna Busku – Zdroju.Katarzyna Cedro jest nauczycielką języka francuskiego w Liceum Ogólnokształcącym im Św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Młodzież z I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju oraz zaproszeni goście wysłuchali wykładu, który był poświęcony życiu oraz działalności wielkiej Polki.

W roku 2023 upłynie sto lat od śmierci Generałowej Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej (ur. 4 lipca 1831 w Warszawie, zm. 4 listopada 1923 w Kórniku) – współtwórczyni Fundacji Zakłady Kórnickie, zaangażowanej społecznie patriotki, służebnicy Bożej, poliglotki, autorki spójnego systemu pedagogicznego, założycielki pierwszej w Polsce zawodowej szkoły gospodarstwa domowego i prekursorki myślenia o oświacie w kategoriach zarządzania projektem. W uznaniu zasług Generałowej Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej dla polskiego społeczeństwa i kształtowania wzorców postaw obywatelskich, uniwersalnego, i ponadczasowego potencjału jej myśli wychowawczej, kulturotwórczej roli stworzonej przez nią i jej syna, Władysława Zamoyskiego, Fundacji Zakłady Kórnickie 22 lipca 2022 r. Sejm Rzeczypospolitej ogłosił rok 2023 „Rokiem Jadwigi Zamoyskiej”.

panie pozują do zdjęcia pani dyrektor pani Katarzyna Cedro

Pani Katarzyna Cedro podczas wykładu Pani Katarzyna Cedro po zakończeniu wykładu Pani prezentuje książki

Pan dziękuje zgromadzonym gościom prezentacja książek zgromadzeni goście

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.