Martynka była w Zoo, tygrysek dostał pocztę, a strażacy uczyli ratować.Nasi najmłodsi Czytelnicy nie zawiedli podczas ferii i choć pogoda typowa zimowa, to pewnie w przerwach pomiędzy zimowymi spacerami i szusowaniem na sankach tłumnie odwiedzali naszą bibliotekę. A atrakcji biblioteka przygotowała co niemiara. Prócz typowych zajęć czytelniczych nie zabrakło zajęć plastycznych, filmów, głośnego czytania bajek i baśni polskich.

Niewątpliwą atrakcją dla naszych najmłodszych Czytelników była wizyta Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju. Tematem tego spotkania była pomoc ludziom, którzy wpadli pod lód. Pokaz oraz obszerna pogadanka dotyczyła zarówno sposobów wydostania takiego człowieka z wody, jak również pomocy doraźnej bezpośrednio po wyciągnięciu z wody. Zajęcia z saniami ratowniczymi odbyły się na zewnątrz, a po przejściu do budynku strażacy uczyli dzieci pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, czyli resuscytacji, zakładania kołnierza ortopedycznego oraz ogrzania osoby wychłodzonej specjalnym kocem. Mali, potencjalni bohaterowie czynnie brali udział we wszystkich etapach spotkania ze strażakami, a na koniec - zachwyceni nagrodzili strażaków gromkimi brawami.

Gośćmi Biblioteki byli: dowódca aspirant sztabowy Marek Poniewierski, młodszy aspirant Dawid Kucybała, starszy sekcyjny Przemysław Kołton oraz sekcyjnyMateusz Kuś.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku Zdroju za ciekawe i jakże pożyteczne zajęcia ratowania ludzkiego życia.

Naszym wiernym Czytelnikom dziękujemy, życzymy bardzo dobrych ocen w szkole i zapraszamy po lektury i na pozostałe zajęcia biblioteczne.

Martynka była w Zoo, tygrysek dostał pocztę, a strażacy uczyli ratować. Martynka była w Zoo, tygrysek dostał pocztę, a strażacy uczyli ratować. Martynka była w Zoo, tygrysek dostał pocztę, a strażacy uczyli ratować. Martynka była w Zoo, tygrysek dostał pocztę, a strażacy uczyli ratować.