Jak pokochać czytanie – spotkanie z Anną Łaciną7 czerwca uczniowie z czterech szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Anną Zgierun-Łaciną, pisarką, z wykształcenia biologiem, autorką książek edukacyjnych dla dzieci („Inwazja wirusów", „Wielki napad") oraz powieści obyczajowych dla młodzieży i dorosłych, a także opowiadań fantastycznych.

Należy wspomnieć, że pisarka ma na swoim koncie liczne nagrody. W konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2007 jej książka „Inwazja wirusów" otrzymała wyróżnienie literackie Polskiej Sekcji IBBY, a „Czynnik miłości" został uhonorowany przez IBBY wyróżnieniem Książka Roku 2010. Internetowy plebiscyt www.republikadzieci.pl umieścił ją wśród dziesięciorga najbardziej lubianych autorów.

Anna Łacina swą opowieść połączyła z ciekawą prezentacją multimedialną, podczas której pokazała młodzieży miejsca na całym świecie, które często posłużyły jako tło do jej powieści.

Trzeba przyznać, że autorka bardzo szybko znalazła dobry kontakt z młodzieżą, między innymi dzięki posługiwaniu się językiem z bogatym w wiele slangów młodzieżowych.

Pisarka z wielkim zaangażowaniem zdradzała tajniki swojej pracy oraz opowiadała o swoich książkach dla młodzieży. Zdradziła także, że jej książki wzajemnie się uzupełniają, a bohaterowie, którzy w jednym z opowiadań są główną postacią, w drugiej stanowią tylko tło historii.

Pani Anna wspominała o tym jak pracowała jako naukowiec w instytucie, o ciekawostkach związanych z biologią oraz o początkach jej pisarstwa, które lubi najbardziej.

Nie zabrakło pytań związanych z jej osobą i twórczością.

Pisarka starała się zachęcić młodzież do czytania, a tym, którym czytanie nie sprawia przyjemności, dawała cenne wskazówki, jak czytanie polubić.

Po spotkaniu można było zakupić książkę autorki oraz zdobyć cenny autograf. Były również podziękowania i wspólne zdjęcia.

Jak pokochać czytanie – spotkanie z Anną Łaciną Jak pokochać czytanie – spotkanie z Anną Łaciną Jak pokochać czytanie – spotkanie z Anną Łaciną Jak pokochać czytanie – spotkanie z Anną Łaciną