Akcja „Narodowego Czytania" została zainicjowana przez pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dwa lata temu. W 2012 roku cała Polska czytała „Pana Tadeusza", w roku 2013 dzieła Aleksandra Fredry. W tym roku 6 września 2014 r., będziemy czytać Trylogię Henryka Sienkiewicza.

Impreza finałowa odbędzie się w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju, 6 września 2014 o godz. 11.00.

Bezpośrednio po wydarzeniu zapraszamy na spektakl „Duch biblioteki" w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Zlepce" pod kierownictwem Anny Masłowskiej i Jadwigi Lewickiej.

Zapraszamy!

plakat graficznie