Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Miło nam poinformować, iż Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju bierze udział w projekcie finansowanym z grantu Funduszu Obywatelskiego, a realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jesteśmy jedyną biblioteką w województwie świętokrzyskim, która zakwalifikowała się do tego projektu. 

O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. 

Naszym celem jest wypracowanie i przetestowanie w bibliotece modelu dobrej rozmowy. Chcemy, żeby „Rozmowy przy wspólnym stole” stały się szansą na spotkanie osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, mieszkających w jednej miejscowości.

Biblioteka jest instytucją cieszącą się zaufaniem mieszkańców, jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach lokalnych. Miejscem, w którym ludzie mogą się wzajemnie usłyszeć i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania. Zwłaszcza jeśli na co dzień rzadko mają okazję do wymiany myśli i poglądów, chociaż łączy ich troska o dobro wspólne.

W ostatnich latach obserwujemy nasilające się problemy w debacie publicznej. Wyraźnie obniża się jej jakość, a emocje zastępują dialog. Podziały pomiędzy ludźmi, grupami i ich opiniami wzrastają do takich rozmiarów, że coraz częściej wydają się nie do pokonania.

4 grudnia o 16.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju rozpoczęliśmy drugie „Spotkanie przy wspólnym stole”. Tematem była „Integracja międzypokoleniowa”.

Jakie są relacje w rodzinie, w społeczeństwie, wśród znajomych i przypadkowych kontaktach międzyludzkich? Jakie są nasze przekonania i wybory? Chcemy, czy nie chcemy rozmawiać ze sobą, przekazywać komuś doświadczenia, obawy i nadzieje? Chcemy wreszcie dzielić się z innymi tym wszystkim?

Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć sobie rozmawiając i ucząc się słuchać przede wszystkim drugiego człowieka. Czy nam się to udało? Czy na pewno wyczerpaliśmy temat? Z pewnością nie. Niemniej każdy krok na drodze do wzajemnego zrozumienia jest cenny. Tylko wtedy możliwe jest osiągnięcie wspólnych celów, które mogą i często dotyczą wszystkich.

O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole.
O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole.
O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole. O integracji międzypokoleniowej przy wspólnym stole.   

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij