Miłość w Rzeczniowie Grzegorza RakaGrzegorz Rak urodził się w Rzeczniowie, i tam również spędził dzieciństwo. Aktualnie mieszka w Skarżysku - Kamiennej. W czasach studenckich działał w Niezależnym Stowarzyszeniu Studentów, które to stowarzyszenie angażowało się w wiele przedsięwzięć kulturalnych, między innymi w organizację tzw. premier studenckich w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Do Buska-Zdroju przyjechał, aby zaprezentować swoją książkę, pt. „Miłość w Rzeczniowie”, której fabuła obejmuje losy Mateusza Żaka, głównego bohatera. Akcja osadzona została w czasach transformacji ustrojowej i dotyczy historii często burzliwych, jakie miały miejsce na przełomie lat 80 i 90 XX-go wieku. Autor używa w swojej książce slangu, mowy potocznej, gwar, a czasem nawet kolokwializmów, aby wzmocnić przekaz i urealnić fabułę powieści. Grzegorz Rak jak sam przyznał, z ciężkim sercem używa niektórych zwrotów, ale dzięki temu tekst staje się bardziej autentyczny.

Miłość w Rzeczniowie Grzegorza Raka Miłość w Rzeczniowie Grzegorza Raka Miłość w Rzeczniowie Grzegorza Raka Miłość w Rzeczniowie Grzegorza Raka
Miłość w Rzeczniowie Grzegorza Raka