Rozmowy przy wspólnym stole o tolerancji.W piątek 28 czerwca 2018 roku o godzinie 16.00 w Czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju, mieliśmy zaszczyt gościć uczestników kolejnych „Rozmów przy wspólnym stole”.

Projekt finansowany z grantu Funduszu Obywatelskiego zarządzanego przez Fundację dla Polski, którego realizację projektu otrzymała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Tematem wiodącym tego spotkania było: ”Tolerancja-co to znaczy?”

Podajemy tu również hasło „tolerancja” za „Słownikiem wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych” Władysława Kopalińskiego, Warszawa 1978 r. „Tolerancja wyrozumiałość, liberalizm w stosunku do cudzych wierzeń, praktyk, poglądów, postępków, postaw, choćby różniły się od własnych albo były z nimi sprzeczne.”

Słowo „tolerancja” zrobiło w dzisiejszym świecie zawrotną karierę, jest używane i nadużywanie w sposób często bezkompromisowy. Na dodatek nikt nikogo nie pyta, czy to mu się podoba, czy też nie. Stąd właśnie wziął się pomysł tego naszego ostatniego spotkania o tolerancji. Jacy właściwie sami jesteśmy? Mieścimy się w definicji? Może się nie mieścimy, i co z tego wynika?

Niestety nie możemy Państwu odpowiedzieć na żadne z tych i innych pytań. Obligują nas bowiem zasady, które ustalamy każdorazowo zaraz na początku spotkania. Jedna z nich brzmi: „zasada czterech ścian”. Dlatego, żeby jakoś to ominąć, zapraszamy ciekawych na kolejne spotkania już niebawem. Datę i godzinę znajdziecie Państwo odpowiednio wcześniej na naszej stronie internetowej jak również na portalach społecznościowych.

Rozmowy przy wspólnym stole o tolerancji. Rozmowy przy wspólnym stole o tolerancji. Rozmowy przy wspólnym stole o tolerancji. Rozmowy przy wspólnym stole o tolerancji.
Rozmowy przy wspólnym stole o tolerancji.