Prawie trzysta rozdanych książek, ponad dwieście wypożyczeń i kilkaset osób, które zechciały nas odwiedzić. Dziesiątki ze smakiem wypitych kaw i herbat, kilku potencjalnych dawców komórek macierzystych, piętnastu całkiem nowych Czytelników. Setki uśmiechów, tona dobrego humoru i dużo, dużo inspirujących rozmów, tych najmniejszych, z tymi troszkę większymi, również i z nami, bibliotekarzami. Nikt nie mówił: - Bądź cicho jesteśmy przecież w bibliotece, bo w tę noc było gwarno, wesoło i twórczo. Każdy dział miał swoich zwolenników. Zwiedzano zarówno pomieszczenia z książkami jak i te, w których w ogóle ich nie ma. Dużo rozmawialiśmy, bo przecież hasło NOCY BIBLIOTEK w tym roku brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”.

Szalona Noc Bibliotek Szalona Noc Bibliotek

Szalona Noc Bibliotek

Przyjęliśmy sporo sugestii dotyczących kierunków, w których powinniśmy podążać. Dowiedzieliśmy czego oczekują od nas Czytelnicy. Zanotowaliśmy też kilka pochlebnych opinii, dotyczących dotychczasowych naszych działań.

Rozpoczęliśmy przedstawieniem teatralnym „Kubuś idzie do szkoły”. Później wyświetliliśmy film dla dzieci i młodzieży „Ptyś i Bill”, z prawami do publicznej emisji, dzięki uprzejmości ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Ogromnym powodzeniem cieszyła się gra terenowa „Nelly Rapp”, i mimo skromnych nagród, wzięło w niej udział prawie trzydzieści osób. Czytaliśmy wspólnie, tworzyliśmy niezwykłe prace plastyczne, bawiliśmy się, graliśmy w „planszówki”. Dużym powodzeniem cieszyły się książki, które rozdaliśmy w ramach akcji „Zaopiekuj się mną”. Anulowaliśmy dziesiątki kar ociągającym się Czytelnikom. Tegoroczną „Noc Bibliotek” zaliczamy do miłych i udanych.

Dziękujemy Wam drodzy Państwo za to, że zechcieliście przyjść do biblioteki. Zapraszamy serdecznie do nas po książki, audiobooki, filmy, gry planszowe, świeżą prasę. Na spotkania autorskie i wszystkie inne wydarzenia lub ot tak po prostu, by pobyć, porozmawiać.

Szalona Noc Bibliotek Szalona Noc Bibliotek Szalona Noc Bibliotek Szalona Noc Bibliotek
Szalona Noc Bibliotek Szalona Noc Bibliotek Szalona Noc Bibliotek

Do zobaczenia w bibliotece :)