Drodzy Czytelnicy,

Biblioteki dostały zielone światło od władz centralnych na otwarcie. W związku z powyższym zapewniamy Państwa, że przygotowujemy wszystko, aby stało się to jak najszybciej.

Zapewniamy, że otworzymy Biblioteki, gdy tylko uzyskamy zgodę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jednak będzie się to wiązało z pewnymi ograniczeniami.

O terminie otwarcia bibliotek poinformujemy Państwa w osobnej informacji.

Kształt działalności biblioteki będzie diametralnie inny od dotychczasowego, tak więc prosimy Państwa o zapoznanie się z nowymi zasadami.

Działalność naszych bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie na początku ograniczała się przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania zamówionych książek, audiobooków, filmów i gier planszowych. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych.

Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt zwrotu wypożyczonych materiałów w bibliotece głównej będzie znajdował się na parterze.

Punkty wypożyczeń zabezpieczone pleksą będą znajdować się:

• wypożyczenia książek – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży na piętrze
  • wypożyczenia filmów, audiobooków i gier planszowych – Czytelnia na parterze
  • nie będzie działać Czytelnia Internetowa „Planeta” – brak możliwości korzystania z komputerów oraz Czytelnia czasopism, nie będzie również możliwości wypożyczenia czasopism do domu.

Bibliotekarz przyjmujący zwroty na parterze będzie sterował ruchem czytelników i decydował o tym czy można wejść do wypożyczalni. Jednocześnie w budynku może znajdować się 5 czytelników.

Osoba wchodząca do biblioteki zobowiązana jest nosić maseczkę. Prosimy również o zachowanie co najmniej 2 metrów odległości od innego czytelnika.

Zamówienia książek i innych materiałów

Rekomendujemy wcześniejsze zamawianie materiałów bibliotecznych poprzez e-mail i telefonicznie.

Zamówienia prosimy kierować:

Książki dla dzieci i młodzieży
Tel. 413705164

Książki dla dorosłych
Tel. 413705165

Filmy, audiobooki i gry planszowe
Tel. 413705167

Przedłużenia wypożyczeń
tel. 413705162

Zamówienia złożone w danym dniu będą realizowane następnego dnia pracy biblioteki.

Każda książka, film, audiobook czy gra planszowa obowiązkowo będzie przechodzić 14-dniową kwarantannę w wyznaczonych pomieszczeniach i przez ten czas nie będzie mogła być wypożyczona.

Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w bibliotekach.

Nie będzie także możliwości korzystania z toalet w budynkach biblioteki.

Powyższe zasady wprowadzamy z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki. Dbajmy o nasze zdrowie i o siebie nawzajem.

W miarę rozwoju sytuacji będziemy reagować na bieżąco i wprowadzać zmiany funkcjonowania biblioteki.

Do zobaczenia w Bibliotece!

Godziny otwarcia Biblioteki Głównej

Poniedziałek – piątek – 9.00 – 16.45