Niesamowite podróże Mariusza Kurca Niesamowite podróże Mariusza Kurca Niesamowite podróże Mariusza Kurca

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece podróżnika Mariusza Kurca. Postać nietuzinkowa, osoba, która potrafi walczyć z przeciwieństwami, pochodząca z rodziny, w której istniał problem alkoholizmu. Spotkanie z Mariuszem Kurcem może być inspiracją do poznawania świata, rozwoju, spełniania marzeń i prowadzenia zdrowego trybu życia. Bazując na własnych życiowych doświadczeniach, przedstawia problem uzależnień, ich zdrowotnych i społecznych skutków oraz walki z nimi.

"Na pytanie, jak zostać podróżnikiem, zwykle odpowiadałem: to proste, wystarczy nic nie umieć w żadnej dziedzinie, nie nadawać się do uczciwej pracy, jednocześnie być ciekawym świata i gotowym na niespodzianki. Aha, i jeszcze nie mieć świadomości zagrożeń... "

Tak swoja opowieść o podróżach zaczyna w swojej książce pt. "Na obrzeżach świata - w centrum życia".

Podczas dwóch spotkań autorskich w naszej bibliotece spotkał się z młodzieżą z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Broniny, z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych ruchowo na Górce oraz grupą ze szkoły ZDZ w Busku – Zdroju. Otwartość, dar mówienia, naturalność to wszystko sprawiło, że spotkanie z Panem Mariuszem wywarło bardzo pozytywne wrażenia na młodych ludziach.

Również pozytywny odbiór miało spotkanie z osobami dorosłymi, m.in. klubowiczkami naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Wspaniałe podróż opowiedziane w tak interesujący sposób, walka z przeciwnościami i przedstawienie wielu krajów w sposób inny od znanych nam z biur podróży informacji niezmiernie zaciekawiło zebranych.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi za podzielenie się z nami swoją wiedza, przygodami, opisem podróży. Zachęcamy do przeczytania książki dostępnej w naszej Wypożyczalni dla Dorosłych.

Do zobaczenia!

Niesamowite podróże Mariusza Kurca Niesamowite podróże Mariusza Kurca Niesamowite podróże Mariusza Kurca Niesamowite podróże Mariusza Kurca