Chłopiec losuje zagadkę z drzewka Dziewczynki siedzą przy stoliku i rozwiązują zagadki

Wesoło i gwarnie rozpoczęliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023. Będzie on przebiegał pod hasłem „Moja Twoja Nasza biblioteka”

Na początek święta bibliotek odwiedziły nasz dzieci z oddziału ”O” Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku – Zdroju. Spotkanie miało na celu przybliżyć najmłodszym pracę bibliotekarzy oraz zapoznać z zasadami pracy bibliotek. Poznali rodzaje bibliotek, dowiedzieli się na temat każdego działu. Różnorodność oferty dla dzieci niewątpliwie wzbogacił pokaz magicznego drewnianego teatrzyku Kamishibai. Ten urzekający w swej prostocie pokaz zaczarował małych widzów!

Rebusy, zagadki, zabawy z książką sprawiły, że czas w naszej bibliotece został spędzony w miłej atmosferze.

Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy do nas nie tylko od święta!

Materiały do zajęć oraz poczęstunek dla naszych gości zostały sfinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałaniu Narkomanii dla Gminy Busko – Zdrój na rok 2023.

Tydzień bibliotek rozpoczęty Tydzień bibliotek rozpoczęty Dzieci siedzą na podłodze

Dzieci słuchają teatrzyku Dziewczynka czyta z malej karteczki  Pani z chłopcem czyta zagadkę

Dzieci i panie pozują do zdjęcia na tle regale z książkami Dzieci stoją w grupie i trzymają książki na głowie Panie rozdają wykreślanki