Grupa dzieci z kartkami na głowie stoi w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży Pani siedzi z dziećmi na podłodzie i pokazuje ilustracje

Tegorocznej, ogólnopolskiej kampanii czytelniczej XX TYGODNIA BIBLIOTEK 2023 towarzyszy hasło „Moja, Twoja Nasza Biblioteka”. To takie magiczne miejsce, w którym każdy znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie. Bibliotekę tworzą nasi Czytelnicy, tworząc klimat i dając radość.

Bardzo miło było nam gościć najmłodszych z grupy „Misie” z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Busku – Zdroju. Nasi mali goście, zaledwie 3 i 4 latkowie byli zafascynowani biblioteką. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy zajęcia, które miały sprawić, że polubią bibliotekę. Teatrzyk Kamishibai, zgadywanki, wspólne czytanie oraz zabawy z książką wywołały na twarzach przedszkolaków uśmiech i zadowolenie.

Na koniec dziękując nam za zajęcia biblioteczne wręczyli nam drobny upominek oraz bukiet prześlicznych konwalii.

Zapraszamy do nas jak najczęściej. Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić, że książki będą obecne w Waszym życiu jak najczęściej.

Chłopiec leży na dywanie z książka Dwie dziewczynki siedzą na dywanie Dzieci wręczaj pani kwiaty

Dziewczynka ogląda dużą książkę Pani pozuje do zdjęcia z grupa dzieci Sześciu chłopców siedzi na dywanie i ogląda książkę

Sześcioro dzieci siedzi na dywanie i słucha