chłopiec skacze w gumę dzieci chodzą wokół szarf położonych na trawie

Dawne dzieciństwo to przede wszystkim cała masa zabaw i gier ruchowych na podwórku lub w ogrodzie. Były proste w organizacji, prezentowały banalne reguły, ale co najważniejsze: zajmowały długie godziny naszego czasu, który wtedy upływał wyjątkowo szybko. Patrząc jednak na szybki rozwój technologii, całą komputeryzację, powszechność telefonów komórkowych i wszechobecny dostęp do Internetu można stwierdzić, że dawne gry z naszego dzieciństwa odeszły w niemal całkowitą niepamięć.

czwórka dzieci z szarfami słucha pani Dzieci na kocu zabawy ruchowe na trawie

dwóch chłopców gra w kapsle dziewczynka tańczy

gra w gumę grupa dzieci z panią

Podczas kolejnego spotkania z Panią Moniką najmłodsi mogli zapoznać się z grami z dzieciństwa swoich rodziców. Na naszym placu przed biblioteką było gwarno i wesoło. Gra w gumę, podchody i kapsle to nowość, która spodobała się najmłodszym.

Dziękujemy za wspólnie spędzone gorące przedpołudnie i zapraszamy na kolejne spotkania w ramach „Wakacji w bibliotece”.