Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Natalia Musiał najlepszą scenarzystką na warsztatach literackich ze Zbigniewem MasternakiemZbigniew Masternak – publicysta, scenarzysta i pisarz, był gościem biblioteki w Busku-Zdroju. Poprowadził on warsztaty literackie – jak napisać dobry scenariusz. Słuchaczami była klasa II a I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju wraz z nauczycielem języka polskiego Panią Haliną Dryją. Autor takich hitów książkowych jak „Chmurołap", „Scyzoryk", „Niech żyje wolność" przedstawił się młodzieży nie tylko jako pisarz i scenarzysta, ale również jako piłkarz. Zbigniew Masternak podkreślał kilkukrotnie silną więź z ziemią świętokrzyską (urodził się i wychował w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Piórków). Zaznaczył, że jego pochodzenie miało ogromny wpływ na jego pracę twórczą zarówno jeśli chodzi o książki jak i scenariusze. Po obszernym wstępie na temat swojej pracy pisarskiej przyszła kolej na konkurs na najlepszy scenariusz.

Po wstępnych wskazówkach ze strony autora, młodzież podzielona na grupy przystąpiła do pracy. Podczas sprawdzania przez pana Zbigniewa prac, młodzi ludzie mogli obejrzeć fragment filmu „Stacja Mirsk" w reżyserii Roberta Wrzoska. Wstrząsający i smutny obraz polskiego społeczeństwa, spotkanie kilku skrajnych światów zaciekawiły i zmusiły do refleksji. Jak powiedział autor – ogłaszając wyniki konkursu – stanął przed trudnym zadaniem, gdyż wszystkie prace okazały się dobre, a podjęte tematy przemyślane.

Natalia Musiał najlepszą scenarzystką na warsztatach literackich ze Zbigniewem MasternakiemNatalia Musiał najlepszą scenarzystką na warsztatach literackich ze Zbigniewem MasternakiemNatalia Musiał najlepszą scenarzystką na warsztatach literackich ze Zbigniewem MasternakiemNatalia Musiał najlepszą scenarzystką na warsztatach literackich ze Zbigniewem Masternakiem

Zwyciężczynią konkursu okazała się Natalia Musiał, która w swojej pracy podjęła trudny temat życia młodej sportsmenki po wypadku i związaną z nim utratę zdrowia. Scenariusz, choć nie zakończony happy endem okazał się najlepszy i zdobył pierwsze wyróżnienie. Zwyciężczyni Natalia Musiał została nagrodzona dyplomem oraz życzeniami dalszego rozwijania swych uzdolnień. Pani Nalii gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkania do Biblioteki.