Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Narodowe czytanie Fredry Akcja ,,Narodowe czytanie" odbyła się w minioną sobotę w 750 miejscach w Polsce.

W Busku-Zdroju zorganizowana została przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

"Narodowe czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich, której podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. W tym roku cała Polska czytała dzieła Aleksandra Fredry.

Narodowe czytanie FredrySpotkanie rozpoczęło się na scenie BSCK od przedstawienia dziejów życia Aleksandra Fredry przeplatanych jego utworami. Utwory czytali przedstawiciele władz miasta i gminy Busko-Zdrój na czele z Panem Burmistrzem Waldemarem Sikorą, powiatu buskiego, służb mundurowych oraz uczniowie - osoby, które kochają scenę i wyzwania, bo czytanie Fredry nie należy do najłatwiejszych. Utwory Aleksandra Fredry mają w sobie świeżość obserwacji ludzkich charakterów, duże pokłady humoru i mądrości życiowej.

W drugiej części imprezy młodzież z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jarosławicach zaprezentowała spektakl „Zemsta" . Pośród pięknej scenografii, w strojach z epoki młodzież dała nie lada popis swoich aktorskich umiejętności. Ponadczasowy tekst utworu oraz gra aktorska została nagrodzona przez zgromadzoną publiczność gromkimi brawami. Młodzież została przygotowana przez Panie Bożenę Tałaj i Kamilę Jamroży. Spektakl wystawiono dzięki uprzejmości dyrektora placówki Pana Artura Kańskiego.

Tak oto uczciliśmy 220 rocznicę urodzin autora najwybitniejszych polskich komedii – Aleksandra Fredry.

Do zobaczenia za rok na kolejnej akcji Narodowego Czytania, podczas której będziemy czytać Henryka Sienkiewicza.

FOTOGALERIA

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij