Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Okładka książki "Ziemia buska w poezji i prozie widziana oczami seniorów. O budowie Hospicjum i innych wydarzeniach" Busko-Zdrój, październik 2020. Na okładce postać św. Alberta - Adama ChmielowskiegoDnia 2 października 2020 roku Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał uroczystego poświęcenia nowego budynku Hospicjum w Busku-Zdroju. Tego dnia Busczanie i goście otrzymali również książkę: ”Ziemia Buska w poezji i prozie widziana oczami seniorów”. W podtytule: ”O budowie Hospicjum i innych wydarzeniach”.

Publikację otwierają teksty osób zaangażowanych w dzieło budowy Hospicjum: Mariana Jaworskiego z Kielc, reprezentującego „zespół katolików świeckich”, Jarosława Zatorskiego i ks. prałata Marka Podymy. Bez nich idea tego Hospicjum nie miałaby szans na realizację.

Całości dopełniają utwory poetyckie i prozatorskie seniorów. Wiele tu pięknych strof o naszym Busku i okolicy. Wiele interesujących opowieści, o często mało znanych wydarzeniach, które dzięki drukowi ocaleją od zapomnienia. Warto przecież pamiętać. Warto coś przekazać następnym pokoleniom. Na kultywowaniu tradycji, kultury i znajomości historii, opiera się przecież byt narodu. Pośród kilkunastu autorów regionalista, pisarz, etnograf, publicysta - Franciszek Rusak oraz pracownik naszej biblioteki starszy kustosz, a zarazem poeta - Artur Osiński.

Książka została wydana staraniem Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju i naszej, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku Zdroju. Wsparcie finansowe Europejskiego Funduszu Wsi Polskiej w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej powstania.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij