Jesienne spotkanie z grami bez prądu.18 października 2017 roku w Czytelni Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku – Zdroju odbył się Dzień Gier Planszowych. Kiedyś grało się w „Wyścigi", „Grzybobranie", "Chińczyka" i inne bardzo proste. Polegało to na tym, że uczestnik rzucał kostką, posuwał pionek i wygrywał albo nie. Rzecz zasadzała się wyłącznie na szczęśliwym, bądź pechowym trafie. Dzisiejsze gry są bardzo rozbudowane i wciągają niesamowicie.

Dzisiaj na stoliku – nie mylić ze stolikiem zielonym – znalazło się „7 cudów świata. Pojedynek". Maciej, Marcin, Paweł i Kacper trochę tłumaczą na czym polega owo wciąganie w grę. Współczesne gry planszowe nie zależą tylko od losowości czy szczęścia gracza. Wymagają od niego również umiejętnego podejmowania decyzji – chociaż i to nie do końca. Gra nie jest przez to powtarzalna. Na wyjaśnienie tych skomplikowanych terminów gracze nie mieli rzecz jasna czasu, pozostawiając profanów na lodzie ignorancji.

Jesienne spotkanie z grami bez prądu.Jesienne spotkanie z grami bez prądu. Jesienne spotkanie z grami bez prądu.

Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy na kolejne spotkania, prawdopodobnie będą się one odbywać raz w miesiącu, o czym będziemy informować na naszej stronie oraz na profilu Biblioteki na FB.

Jesienne spotkanie z grami bez prądu.Jesienne spotkanie z grami bez prądu.

Zapraszamy!