Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju pełni zadania Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Buskiego
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Dzieci siedzą przy stoliku

Wspólnie z przedszkolakami z grupy „Sasanki” z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju celebrowaliśmy Dzień Przyjaciela, co było doskonałym pretekstem, aby porozmawiać o różnych relacjach uzależnionych od poziomu zaangażowania oraz czasu ich trwania. Wstępem do rozważań o przyjaźni był zaprezentowany wiersz A. Frączek „Mój przyjaciel”, który rozpoczął rozmowę o tej pięknej relacji, która sprawia, że nasze życie jest piękniejsze i pełniejsze.

Stworzyliśmy w bibliotece namiastkę Krainy Przyjaźni, gdzie wszyscy są dla siebie mili, życzliwi, pomocni i nikt nikomu nie sprawia przykrości. Dzieci mówiąc z sympatią o swoich kolegach, koleżankach, rodzinie, sąsiadkach przekazywały sobie z rąk do rąk serduszko – symbol przyjaźni i dobroci, powtarzając: „Serduszko przyjaźni puszczam w krąg, niech wróci do mych rąk”.

Specjalnie dla dzieci przygotowane były literackie przykłady pięknej przyjaźni, miłości do najbliższych członków rodziny, do zwierząt, do bohaterów z kart znanych bajek. Przy tej okazji serdecznie polecamy kilka książek, które zobrazowały przyjaźń w roli głównej i tak: A. Frączek „Kochana mamusia”, H. Delforge „Babcia i Dziadek”, Linde von Keyserlingk „ Opowieści o przyjaźni”, B.Gawryluk „Pies na medal”, T. Justyniarski „Psie troski”, Hutta E. Kubuś Puchatek „Niezawodny przyjaciel” z serii Lekcje ze Stumilowego Lasu, K. Górska „Przyjaciółka”. Na podstawie tych ciekawych pozycji przedszkolaki poznały literackich przyjaciół i określiły cechy dobrego przyjaciela.

W naszych rozważaniach o przyjaźni nie mogło zabraknąć wyjątkowych przyjaciół - książek, które wpływają na nasz wszechstronny rozwój, przekazują ważne wartości, pobudzają ciekawość świata, rozwijają wyobraźnie oraz umiejętność logicznego myślenia. Regularne czytanie przynosi korzyści przez całe życie.

Z kolejnym zadaniem dzieci świetnie poradziły sobie – pokolorowały zaprzyjaźnione warzywa. Wizyta w bibliotece zakończyła się samodzielnym oglądaniem książek i prezentacją nowości wydawniczych dedykowanych dzieciom. Dzieci uśmiechnięte opuściły bibliotekę.

Czekamy na Wasze kolejne odwiedziny. Zapraszamy!!!

Nasi goście

Goście, którzy odwiedzili Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną w Busku-Zdroju

Laura Łącz

Laura Łącz

czerwiec 2018

więcej ...
Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

kwiecień 2013

więcej ...
Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska

kwiecień 2016

więcej ...
Marek Krajewski

Marek Krajewski

listopad 2012

więcej ...
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij