Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku-Zdroju
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Na wycieczkę w świat swoich powieści zabrała nas tym razem Manula Kalicka.

Skończyła polonistykę i dziennikarstwo, to drugie z zamiłowania do zawodu. Zadebiutowała w roku 2002 powieścią „Tata, one i ja" w konkursie literackim zorganizowanym przez Klub Świata Książki i magazyn Elle, w którym zdobyła drugą nagrodę Złote Pióro 2002.

Spotkanie z Manulą Kalicką Spotkanie z Manulą Kalicką Spotkanie z Manulą Kalicką Spotkanie z Manulą Kalicką

Kolejne powieści „Szczęście za progiem" i „Wirtualne zauroczenie" przyniosły rozgłos i stały się bestsellerami.

Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika Polityka i do dziś dnia regularnie z nim współpracuje, może trochę z sympatii z lat młodości, kiedy to jako uczennica przygotowując się do lekcji języka polskiego była poniekąd zmuszona do wertowania tegoż tygodnika.

Lubi również krótkie formy literackie, jakimi są opowiadania. Dołączyła do grona współautorów „Opowiadań letnich, a nawet gorących", „Opowiadań wigilijnych" oraz „Opowiadań szkolnych", wszystkich wydanych przez wydawnictwo Prószyński.

Jej hobby to pisanie wierszyków, limeryków i innych wybryków. Najchętniej zajmowałaby się tylko tym, bo to najprzyjemniejsza forma ucieczki od otaczającego świata.

Obecnie prowadzi agencję literacką Manuskrypt. Sama o sobie mówi, że nie pisze szybko, pisze i poprawia bez końca, by zbliżyć się jak najbardziej do doskonałości, by przyszły Czytelnik był zafascynowany lekturą jej autorstwa.

W spotkaniu z Manulą uczestniczyła młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku Zdroju. Uczniowi mieli możliwość zakupu dwóch powieści, najnowszej „Tutto bene" (współautor Zbigniew Zawadzki) oraz wznowienia „Szczęścia za progiem". Ciekawostka jest fakt, że powieść „Tutto bene" jest kryminałem.

Manula Kalicka wszystkie zakupione przez uczniów książki opatrzyła swoją dedykacją.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Zamknij