„Rozmowy przy wspólnym stole” już jesienią w naszej bibliotece.Wierzymy, że nasza biblioteka będąc instytucją ciesząca się dużym zaufaniem mieszkańców Buska-Zdroju, jest jednocześnie dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach lokalnych. Miejscem, w którym mieszkańcy mogą się wzajemnie usłyszeć i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania. Zwłaszcza jeśli na co dzień rzadko mają okazję do wymiany myśli i poglądów, chociaż łączy ich troska o dobro wspólne. Mając to na uwadze informujemy, że nasz Biblioteka została przyjęta do projektu "Rozmowy przy wspólnym stole" koordynowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz wspieranego przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację Dla Polski.

Tematem pierwszego spotkania, które odbędzie się w październiku będzie świętowanie stulecia niepodległości Polski. Z tej okazji chcemy zaprosić Państwa do odpowiedzenia sobie i przedyskutowania z innymi odpowiedzi na pytanie „Czym dla mnie jest niepodległość?”. Spotkanie to poprowadzi zawodowy moderator spotkań.

Kolejne tematy będziemy już ustalać z naszymi Czytelnikami, biorąc pod uwagę potrzeby i zainteresowania naszej społeczności. W tym roku odbędą się dwa spotkania, będziemy się również spotykać w roku 2019. Na każde ze spotkań będzie prowadzona oddzielna rekrutacja, o czym będziemy Państwa informować na naszej stronie oraz w lokalnych mediach.