Grupa ludzi pozuje do zdjęcia

Pozytywnie o życiu, pasjach i radości z każdego dnia mieliśmy okazje porozmawiać podczas spotkania autorskiego z Jackiem Łapińskim w naszej bibliotece.

W ramach projektu "KSIĄŻKA BALSAMEM DLA DUSZY I LEKIEM DLA CIAŁA. Z PASJĄ I HUMOREM O CZYTANIU" mieliśmy okazję gościć autora książek „Z uśmiechem Ci do twarzy”, „Dlaczego warto czytać?!” oraz „Jak być lepszym”.

19 września spotkanie odbyło się w bibliotece głównej, natomiast 20 września autor spotkał się z młodzieżą z filii bibliotecznych w Szańcu oraz Dobrowodzie. Spotkanie z młodymi czytelnikami miały nieco inny charakter. Podstawowym zagadnieniem była odpowiedź na pytanie: "Dlaczego warto czytać? Pasja zamiast nałogów - chyba, że nałóg namiętnego czytania". Spotkania dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Baner na spotkanie Pozytywnie o życiu z Jackiem Łapińskim  Pozytywnie o życiu z Jackiem Łapińskim

Dwóch panów na zdjęciu Grupa młodzieży stoi przy stoliku Jacek Łapinski podczas spotkania z młodzieżą w Dobrowodzie

Jacek Łapiński pisarz, prawnik, przedsiębiorca, pasjonat psychologii pozytywnej, podróżnik po Polsce, pływak (i mors), piłkarz (rekreacyjnie kopiący piłkę), przyjazny i pogodny ujął wszystkich uczestników spotkania swoim sympatycznym uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do życia.

Nasz gość w bardzo ciekawy sposób mówił o radości z każdego dnia, o korzystaniu z chwili oraz tworzeniu wspaniałych wspomnień, a także o pasji czytania jako czynności magicznej.

Księgozbiór naszej biblioteki poszerzył się dary książkowe od Pana Jacka Łapińskiego. Dziękujemy serdecznie, będzie to wspaniała pamiątka z naszego spotkania dla wszystkich naszych czytelników.

Młodzież podczas spotkania z autorem Młodzież siedzi w ławkach szkolnych Pani dyrektor z Jackiem Łapińskim

Pan Jacek Łapoński podczas spotkania z młodzieżą Pan mówi do zebranej publiczności Pan pozuje do zdjęcia

Pan Łapiński z grupa młodzieży

Pan siedzi przy stoliku Pan siedzi przy stoliku i trzyma w dłoniach świeczkę Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim

Pan trzyma kartkę papieru w dłoniach Pan trzyma książkę w dłoniach

Dziękujemy za interesujące i pełne uśmiechu spotkania bo oczywiście wszystkim nam jest – z uśmiechem do twarzy!