Dzieci i rodzice podczas spektaklu w bibliotece

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Nasza biblioteka po raz kolejny wzięła udział i włączyła się aktywnie w ogólnopolską akcję.

7 października spotkaliśmy się z naszymi czytelnikami podczas wielu wydarzeń, które zorganizowaliśmy specjalnie dla nich. Każdy znalazł coś dla siebie. Najmłodszych o godz. 15.00 powitał teatrzyk Krak – Art. Z Krakowa z spektaklem „Doktor Dolittle”. Wspaniała gra aktorów i współpraca najmłodszych to wszystko sprawiło, że wszyscy bawili się doskonale. Wspólnie z doktorem ratowali chorego węża, smarując jego paski czarodziejską maścią, pomagali robić zastrzyk rozbrykanej zebrze.

Na holu czekała na wszystkich fotobudka, i dzięki temu mamy wiele fantastycznych i zabawnych zdjęć, które każdy otrzymał na pamiątkę wspólnej zabawy.

Najważniejszym spotkaniem, na które czekało wielu Czytelników było spotkanie z niesamowitą Emilią Krakowską. Klasa, styl i uśmiech to na pewno wizytówka Pani Emilii. Na powitanie nasz gość przygotował dla zebranych miła niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku. Aktorka jest absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej . W swojej 60-letniej karierze zagrała wiele ról filmowych i teatralnych. Wystąpiła m.in. w takich produkcjach jak "Chłopi" i "Ziemia obiecana" oraz wielu popularnych serialach. O swojej pracy, publiczności Pani Emilia mówiła z wielkim szacunkiem. Uśmiech i poczucie humoru nie odstępowało naszego gościa przez cały wieczór. Spotkanie prowadziła Pan Andrzej Kurdziel.

„Człowiekowi potrzebny jest drugi człowiek” to piękne przesłanie, które było wspaniałym podsumowaniem spotkania. Bez widzów nie ma aktora – stwierdziła Pani Emilia Krakowska. Wspaniałe chwile zakończyło pamiątkowe zdjęcie i podpisywanie książek przez naszego gościa.

Podczas każdej edycji Nocy Bibliotek wyświetlany jest film dla najmłodszych. W tym roku najmłodsi mają do wybory dwa tytuły: Moja Mama Gorylica” oraz „Pamiętniki Taty Muminka”.

Przez cały tydzień będziemy wyświetlać filmy dla zorganizowanych grup przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w Nocy Bibliotek 2023. Biblioteka to miejsce magiczne, które warto odwiedzać nie tylko od święta!

Aktorzy podczas spektaklu Aktor z dziećmi podczas spektaklu Aktor z postacią pluszowa

Chłopiec ogląda książki Dzieci korzystające z fotobudki Dzieci podczas seansu

Dzieci podczas zabawy Dzieci prezentują wypożyczone książki Dzieci siedzą przy stoliku i oglądają książki

Dziewczynka w fioletowym kapeluszu Dziewczynka w przebraniu Dziewczynka z pluszowym wężem